Kursy walut: 1 EUR = 4.3 PLN; 1 USD = 3.78 PLN [więcej...]
Darmowa bramka SMS
Język: polski english

* Profil podstawowy

  • Firma
  • Oferty (3)
  • Produkty (3)
  • Firm Rank(0)
  • Kontakt

Prześlij znajomemu

Dodaj do schowka

Napisz do firmy


*Ta firma posiada tylko prezentacje podstawową.
Poznaj możliwości profilu Sprawdzony partner oraz Eurofirma

GLUTENEX

Rodzaj działalności: Produkcja
Zakres działalności: Exporter, Rynek lokalny
Liczba pracowników: Brak danych
Roczna sprzedaż: Brak danych
Rok założenia: 1987
Kategorie:

Artykuły spożywcze

Medycyna, zdrowie i uroda

Kontakt:
Napisz do firmy
Firm Rank: 0

Zakład Piekarniczo-Cukierniczy „Glutenex” z siedzibą w Sadach k/Poznania jest producentem środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, bezglutenowych (oznaczonych symbolem przekreślonego kłosa ), niskobiałkowych (z symbolem PKU ) i dla diabetyków


Asortyment firmy obejmuje wyroby piekarnicze (chleb, bułki rogale, sucharki), makarony, cukiernicze (ciastka kruche, wafle, markizy, herbatniki, babki, kokosanki, delekty, ptasie mleczko, biszkopty pierniki itp.) oraz koncentraty ciast. Wypieki firmy sporządzane są na bazie wyłącznie surowców naturalnych w dużej części pochodzących z importu (guma guar, skrobia kukurydziana, skrobia pszenna). Specyficzna technologia sprawia, iż nie różnią się one pod względem organoleptycznym od tradycyjnych.
Poziom glutenu w wyrobach bezglutenowych nie przekracza dopuszczalnej normy l mg/l00g wyrobu, a w niskobiałkowych poziom białka mieści się w granicy l g/l00g wyrobu (fenyloalanina do 50 mg).

Wyroby bezglutenowe przeznaczone są dla osób z zaburzeniami wchłaniania, nazywanymi zespołem złego wchłaniania. Zespół ten obejmuje chorobę wrodzoną - celiakię , w której ścisłe przestrzeganie diety bezglutenowej jest konieczne przez całe życie , jak również choroby nabyte, w których eliminacja glutenu ma charakter czasowy ( wtórny zespół złego wchłaniania i alergie pokarmowe).


Wyroby bezglutenowe, niskobiałkowe przeznaczone są dla dzieci i osób dorosłych nietolerujących białka, głównie aminokwasu fenyloalaniny. Schorzenie to określane jako fenyloketonuria, wymaga prowadzenia ścisłej diety przez całe życie.
Nie podporządkowanie się diecie bezglutenowej i niskobiałkowej prowadzi w konsekwencji do przewlekłych biegunek, małego przyrostu wagi, niskiego wzrostu a nawet zaburzeń psychicznych.


W wyrobach dla diabetyków cukier (sacharoza) został zastąpiony cukrami półsyntetycznymi (zamienniki cukru - poliole). Powoduje to zmniejszenie zapotrzebowania organizmu chorego na insulinę, co w konsekwencji prowadzi do zahamowania rozwoju choroby cukrzycy.


Firma jest zakładem pracy chronionej od 27 listopada 1995 r. Zatrudnia osoby z różnymi schorzeniami i upośledzeniami, w tym również młodzież. Zakład stwarza w/w pracownikom dobre warunki pracy i umożliwia wypracowanie wymaganego stażu pracy dającego prawo do uzyskania renty chorobowej.


Produkty Zakładu docierają do odbiorców detalicznych, hurtowych, placówek oświaty i służby zdrowia na terenie całego kraju. Wysyłka do klientów odbywa się za pośrednictwem własnego transportu, poczty i firm transportowych. Zamówienia można składać telefonicznie, faxem, pocztą elektroniczną z 2-3 dniowym wyprzedzeniem. Istnieje również możliwość zakupu wyrobów w sklepie przyzakładowym.


Nadrzędny cel firmy.
Utrzymanie wysokiej i stabilnej jakości produktów oraz obsługi prowadzącej do pełnej satysfakcji naszych Klientów, a w konsekwencji do umacniania i rozwijania pozycji firmy na rynku


Polityka Jakości firmy.
Polityką jakości firmy GLUTENEX jest produkcja i sprzedaż wyrobów najwyższej jakości spełniających wszystkie wymagania dla wyrobów dietetycznych oraz zdobycia uznania odbiorców stosujących diety wynikające z defektu złego wchłaniania. Chcemy aby ta żywność dotarła do każdego, kto tej żywności potrzebuje.


Zakład podlega ścisłemu reżimowi sanitarnemu polegającemu na wewnętrznej kontroli wg systemu Hazard Analysis Critical Control Point (HACCP) oraz zewnętrznej, przeprowadzanej przez Państwową Inspekcję Sanitarną.


FIRMA POSIADA CERTYFIKAT SYSTEMU JAKOŚCI WG PN-ISO-9001:2001.
     
 

Dane teleadresowe

Ulica:Ludowa 6
Miasto:Sady / Tarnowo Podgórne
Kod pocztowy:62-080
Region:wielkopolskie
Kraj:Polska
Telefon: +48 061 8146537
Faks: +48 061 8146174

Internet

Prezentacja:www.zpc-glutenex.maxtrader.pl

Osoba kontaktowa

Imię i Nazwisko: Mariusz Tomaszewski
Telefon stacjonarny: +48 061 8146537
Telefon komórkowy: +48 500207527
Napisz do firmy

 
     Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję